Strieľaj ako Robin Hood – lukostrelecký projekt 2023


V dnešný deň by sme vám radi napísali niečo o lukostreleckom projekte „Strieľaj ako Robin Hood“.

Lukostreľba z doby minulej opäť zažíva svoj návrat pre svoje viaceré prednosti.

Deti zo ZŠ Robotnícka-Novoškola statočne trénovali počas septembra, októbra a novembra na workshopoch pod vedením skúseného trénera Adama Páleníka. Zdokonaľovali sa nielen v technike streľby, ale i v koncentrácii, sústredení a disciplíne, ktoré sa im zídu aj v iných oblastiach života.

Následne si svoje sily zmerali v lukostreleckom preteku, ktorý sa konal v decembri v areáli ZŠ Robotnícka. Bola to hlavne zábava a príjemne strávený čas s kamarátmi na čerstvom vzduchu.

Poobede sa k deťom pridali aj rodičia a súrodenci a strávili krásny predvianočný čas v priestoroch Novoškoly. Zdobili sa medovníčky, vyrábali vianočné pozdravy, rozprávalo sa, spomínalo a mnoho ďalšieho…

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na tomto projekte.

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.