Projekt HURÁ VON! s podporou Nadácie Volkswagen Slovakia


Od samej radosti, že náš projekt bol vybraný z množstva iných projektov, sme sa pustili do realizácie projektu. Najskôr sme uskutočnili pár terénnych úprav, vyhrabali starú trávu po zime, zmladili okrasné kry a stromy v areáli Základnej školy. Odstránili sme všetky suché a odumreté časti drevín, aby sme umožnili deťom bezpečné pohybové aktivity a hry.
Potom sme sa vrhli na maľovanie asfaltovej plochy – parkoviska pred vstupom. Vládla skvelá nálada a fantázii sa medze nekládli. Podarilo sa nám vytvoriť súbor všakovakých hier od skákajúceho panáka, hadej hry, človeče nehnevaj sa, twistera, cvičiacich kruhov, kľukatých dráh až po matematické húseničky.
Následne kuriér priniesol zásielku, v ktorej boli veľké škatule s lavičkami. A tak sme sa pustili do montáže. Za čerstva deti hneď lavičky odskúšali, či je všetko dobre poskladané.
Krátko pred prázdninami bolo vyrobené aj workoutové ihrisko – rúčkovadlo, ktoré bolo osadené pomocou odborníkov.
Deti sa nevedeli dočkať, kedy zaschnú farby na parkovisku a betón na rúčkovadle, aby mohli tieto novinky využívať 🙂
Všetkých dobrovoľníkov hriali nielen horúce letné teploty, ale aj dobrý pocit z poctivo vykonanej práce. Ďakujeme ešte raz a tešíme sa na ďalšiu výzvu.