HERBÁR ZDRAVIA I. – celoročný cyklus


V sobotu 23.4.2022 sa uskutočnila prvá exkurzia z celoročného cyklu Herbár zdravia.
Účastníci sa dozvedeli veľa zaujímavostí o bylinách, naučili sa ich nájsť a rozpoznať v prírode, vnímali ich zmyslami (zrakom, hmatom, čuchom, ale aj chuťou). Neverili by ste, koľko jedlých bylín sa nachádza na lúke a že aj obyčajná žihľava sa dá zjesť, aby ste si nepopŕhlili prsty či jazyk 😀
Na záver sme si pochutnali na lahodnom čajíku zo zlatovky, ktorý chutí aj vonia ako jazmínový, kvietkovaných koláčikoch a pochúťke z chmeľu.
Rozlúčili sme sa s radosťou na ďalšie stretnutie.

Po víkende nám prišlo množstvo pozitívnych ohlasov. Tešíme sa z nich. Niektorí si pripravili tinktúru, výluh, iní pomaškrtili na palacinkách. Liečivky sa dajú jednoduchým spôsobom zaradiť do každodenného života.